Корисна інформація

Примусове лікування наркоманії: переваги та недоліки

Липень 29, 2022

Примусове лікування наркоманії: переваги та недоліки

Коли родичам та близьким людям не вдається умовити наркозалежного на лікування наркоманії, то спроби вилікувати примусово також не гарантують успіху. Можна змусити людину прийняти ліки проти вірусної хвороби, яка знешкодить вірус, і людина одужає. Але ця проблема – не ангіна або грип, які піддаються медикаментозній терапії.

Наслідки після кодування від алкоголізму

Липень 26, 2022

Які наслідки після кодування від алкоголізму?

Кодування – офіційний спосіб лікування алкоголізму, що використовується у практиці наркології. Може застосовуватися як монотерапія або у складі комплексного лікування алкозалежності. За своєю суттю кодування від алкоголізму – «метод заборони». Тобто пацієнт, побоюючись появи серйозних ускладнень на фоні отриманого лікування, уникає вживання спиртного. Які можуть бути негативні зміни після кодування?

Стадії алкоголізму та їх особливості

Липень 17, 2022

Стадії алкоголізму та їх особливості

Алкоголізм – хронічна хвороба, при якій у людини формується патологічна психічна та фізична залежність від спиртного. Алкогольна залежність має стадійність та характерні ознаки на кожному етапі. У наркології виділяють 3 стадії розвитку алкоголізму – від слабкого потягу до непереборної тяги, що переважає над іншими почуттями, бажаннями і потребами.

Ігроманія - як лікувати залежність

Липень 2, 2022

Ігроманія - як лікувати залежність?

Ігроманія або лудоманія – це патологічний потяг до азартних ігор. Одна з найнебезпечніших залежностей руйнує особистісну, соціальну та фінансову складову життя людини, є серйозною загрозою здоров'ю та життю. Ще одна неприємна ознака лудоманії – можливість самостійного лікування ігроманії практично відсутня, адже при її формуванні залучені не тільки психологічні фактори, а й біохімічні процеси.

Що таке наркотична ломка та як з неї вийти

Червень 27, 2022

Що таке наркотична ломка та як з неї вийти?

Всі медики сходяться на тому, що наркозалежність – це психічне захворювання. Крім цього, наркоманія ще є серйозною соціальною проблемою. Чому ця болісна залежність настільки поширена і так важко переборна? Річ у тім, що наркозалежного, який наважується на лікування наркоманії, часто зупиняє страх наркотичної ломки.

Як кинути пити – поради лікаря-нарколога

Червень 24, 2022

Як кинути пити – поради лікаря-нарколога

Пити шкідливо – про це всі знають. Але чомусь ця думка сама по собі не сприяє відмові від спиртного. Причин вживання алкоголю достатньо. Одні знімають втому, інші святкують радісну подію, треті п'ють «за компанію». Питання лікування алкоголізму та як кинути пити напевно б не виникало, якби не створювало значні проблеми для алкозалежного та його близьких. Від пияцтва страждає не тільки хворий на алкоголізм, а й рідні, близькі, колеги по роботі. Алкоголіком може стати і чоловік, і жінка.