Виведення із запою

Виведення із запою, крапельниця від алкоголю

Запій характеризується станом, при якому залежний протягом двох діб і більше вживає алкоголь, не тверезіючи. Досить часто людина не помічає, що процес вживання алкогольних напоїв вже пройшов «точку неповернення». Хворий починає випивати протягом декількох днів, не отримуючи задоволення, а лише щоб полегшити свій стан.

Консультація спеціаліста:

Виведення із запою - реабілітаційні центри

Алкогольний запій: симптоми

Запій – дипсоманія, виступає в ролі маркера, який дає зрозуміти самому хворому й оточенню, що алкогольна залежність вже не просто існує, але й прогресує. Весь цей час у нього зберігається стан алкогольної інтоксикації. Хворий абсолютно втрачає інтерес до всього навколишнього, всі потреби зводяться до єдиного – отримання нової дози алкоголю.

З'являються такі симптоми:

  • Сильні головні болі, порушення сну й апетиту.

  • Прискорене серцебиття, тремтіння у всьому тілі.

  • Ломота у м'язах і суглобах, озноб.

  • Нудота й блювота.

  • Дратівливість, перепади настрою.

  • Порушення зору й координації рухів.

  • Відчуття страху й тривоги, панічні атаки.

  • Загострення хронічних захворювань.

  • Виникнення ускладнень і проблем з боку печінки, нирок, шлунку, судомні напади, алкогольна епілепсія, алкогольний психоз та «біла гарячка».

Причини й різновиди запою

Складні психологічні обставини, ізоляція, втрата роботи, конфлікти у сім'ї – всі ці фактори посилюють бажання втекти від дійсності. Людина обирає алкоголь. Безневинний відпочинок швидко перетікає у запій та залежність. Самостійно перервати порочне коло запою – щоденного вживання, алкозалежний не в змозі через нестерпні відчуття похмілля.

Умовно фахівці розрізняють види запою. Істинний – як біологічна потреба випити, коли перед запоєм поступово протягом тижня-двох зростає невдоволення, дратівливість. Помилковий або псевдо-запій може бути спровокований несподіваними зовнішніми обставинами – сварка, зустріч з друзями. Тривати запій може 2-3 дні. Довготривалий запій продовжується протягом тижня й значно більше.

Запій як замкнене коло

Похмільний синдром, як природна реакція організму на вживання алкоголю, відомий, мабуть, кожному. Але якщо у здорової людини він проходить досить терпимо й швидко, то у хворого з високим ступенем алкогольної залежності похмілля завжди протікає дуже болісно. І щоб полегшити свій стан, узалежнений йде найпростішим шляхом: випиває знов. Нова порція спиртного дає тимчасовий перепочинок, але вже через кілька годин самопочуття знову різко погіршується, й хворий починає шукати нову дозу.

Перебуваючи в запої, людина не здатна адекватно реагувати на світ і тверезо оцінювати ситуацію, а значить піддає себе й оточення серйозній небезпеці. Якщо не допомогти хворому вийти з цього порочного кола, наслідки можуть бути найсумнішими. Світова статистика невблаганна: щорічно від алкоголю гинуть десятки тисяч людей, велика частина з яких просто не змогла вийти із запою.

Коли необхідно виведення залежного із запою

Якщо ви помітили, що ваш близький вживає алкогольні напої вже протягом 2 діб, і цей процес набуває неконтрольованого характеру, звертайтеся до нарколога. Варто зрозуміти: спроби умовити людину кинути пити, застосування засобів народної медицини ні до чого не призведуть.

Адже, перебуваючи в стані запою, хворий просто не може різко припинити вживання спиртного, оскільки відчуває непереборний потяг до алкоголю. Людині здається, що припинити всі муки можна тільки, якщо випити черговий келих. Однак в реальності найефективніший метод – це негайне звернення до лікаря. Виводити із запою найкраще у той момент, коли ваш близький почне тверезіти, й у нього почнеться похмілля. У такому стані пацієнти переважно приймають допомогу.

Навіщо потрібна допомога нарколога при виведенні із запою?

При запої припинити пити самостійно дуже складно. При спробах відмовитися від чергової порції алкоголю починається важкий абстинентний синдром: самопочуття погіршується, а потяг до алкоголю посилюється. Людина не контролює себе й продовжує пити до тих пір, поки стан не стане критичним. Щоб зупинити запій, потрібен лікар. Він допоможе:

  • Зменшити прояви абстиненції.

  • Гарантовано припинити вживання спиртного.

  • Знизити навантаження на внутрішні органи, нервову систему.

  • Вийти зі стану отруєння та зняти його симптоми.

  • Відновити стабільний психічний стан, нормалізує сон.

  • Усуне ускладнення, небезпечні для життя й здоров'я.

Якщо пацієнт відмовляється припиняти пити й починати лікування, нарколог зможе переконати його. Адже важливою частиною терапії є консультація, під час якої лікар мотивує клієнта на відмову від спиртного, подолання алкогольної залежності.

Як проводиться медикаментозне виведення із запою?

Багато хто помилково вважає, що з цим можна впоратися самостійно. Однак єдине правильне рішення, щоб уникнути небезпечних наслідків – це звернутися за допомогою до фахівців. Тільки в умовах центру «Ваш Медсервіс» можливе надання висококваліфікованої допомоги, при цьому абсолютно анонімно, тому що ми розуміємо, що це хвороба, а не порок.

При запійному вживанні алкоголю застосовується комплексна терапія. Виведення із запою триває до декількох годин і передбачає діагностику, консультацію, проведення інфузійної терапії, допоміжних процедур:

  • Діагностика – нарколог аналізує інформацію про тривалість вживання спиртного, загальний стан здоров'я, самопочуття пацієнта, наявні хронічні або гострі захворювання.

  • Детоксикація й витверезіння – процедура детоксикації прискорює виведення етилового спирту й продуктів його розпаду. Для цього виконується встановлення крапельниць. Після того, як гостра стадія запою минула, хворому можуть бути призначені препарати для підтримки нормальної роботи серця, стабілізації артеріального тиску.

  • Лікування абстинентного синдрому – симптоматичне лікування, знеболювання, відновлення нормальної роботи нервової системи, шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок. Процедура проводиться так, щоб унеможливити ускладнення або появу негативних симптомів з боку психіки та нервової системи.

Після цього лікар призначає лікування на найближчі кілька днів, щоб остаточно відновити нормальне самопочуття. Якщо запої повторюються регулярно, це вказує на стійку алкогольну залежність. Таким пацієнтам рекомендовано наркологічне лікування.

Чи потрібна госпіталізація для виведення із запою?

Лікування в стаціонарі пацієнтам після запою потрібно не завжди. Рішення про госпіталізацію нарколог приймає разом з пацієнтом, враховуючи його стан:

  • Тривалість безперервного вживання алкоголю – якщо триває до 5-7 днів, детоксикацію можна провести вдома.

  • Коли був попередній запій – якщо пройшло менш як три місяці, потрібна госпіталізація, оскільки організм ще не встиг відновитися після останнього зриву.

  • Вік і загальний стан здоров'я – госпіталізація до стаціонару необхідна пацієнтам старше 60 років і тим, у кого є важкі хронічні захворювання.

  • Самопочуття – при виражених симптомах отруєння, лихоманці, ознобі, ускладненнях з боку серцево-судинної системи, нервової системи, печінки, нирок.

  • Нестабільний емоційний, психічний стан – якщо пацієнт проявляє агресію, збуджений або, навпаки, пригнічений, апатичний.

  • Стадія хронічного алкоголізму – якщо є ознаки довготривалого сформованого алкоголізму, лікування краще проводити у стаціонарі.

Переваги виведення із запою з госпіталізацією

Запій – небезпечний стан, при якому погіршується стан нирок і печінки, серцево-судинної системи, органів шлунково-кишкового тракту, нервової системи, підвищується ризик гострого отруєння, інсульту, інфаркту, важких розладів поведінки. Лікарі центру «Ваш Медсервіс» не рекомендують намагатися перервати запій самостійно: це може бути небезпечним для здоров'я і життя.

При виведенні з запою в стаціонарі забезпечується:

  • Цілодобовий контроль медперсоналу.

  • Швидке зняття важкої інтоксикації, відновлення нормального самопочуття навіть при поганому стані здоров'я.

  • Реалізація розширених програм лікування з можливістю проведення складних процедур.

  • Ризик зриву мінімальний, адже у пацієнта немає можливості дістати спиртне.

Переваги детоксикації вдома

Фахівці центру «Ваш Медсервіс» в Івано-Франківську пропонують виведення із запою вдома, а також подальше лікування алкоголізму. Один ваш дзвінок і наш лікар-нарколог з великим досвідом роботи приїде за вказаною адресою й оперативно проведе детоксикацію. У тому, що інформація про це не вийде за межі вашого помешкання, можете бути абсолютно впевнені. Ми гарантуємо дотримання анонімності кожному пацієнту.

  • Рівень стресу менше – людина залишається вдома, у знайомому оточенні.

  • Проводити лікування можна, зберігаючи звичайний режим.

  • Можливість отримати допомогу цілодобово, можливий терміновий виклик нарколога додому до пацієнта.

Вивели із запою в медцентрі, що далі?

Після виведення пацієнта із запійного стану існують найбільш поширені сценарії розвитку подальших подій:

  • Кодування – дозволяє позбутися залежності, як мінімум, на час дії кодування від алкоголізму.

  • Психотерапія – допомагає подолати потяг до алкоголю, найчастіше здійснюється разом з кодуванням.

  • Перший в житті запій – іноді не потрібно додаткового лікування, якщо людина не встигла стати алкоголіком, а запій стався випадково.

  • Відмова від допомоги – на жаль, іноді після виведення із запою пацієнти відмовляються від допомоги. І не впоравшись самостійно зі згубною звичкою, приїжджають на лікування знову.

Пам'ятайте! Крапельниця не лікує причину алкоголізму, а тільки допомагає очистити організм від його наслідків. Для виключення рецидиву необхідно пройти процедуру кодування, а також курс психотерапевтичної допомоги.

Термінове виведення із запою й повноцінне лікування

Зазначимо кілька важливих ситуацій, коли у стані запою хворому потрібна екстрена допомога. Радимо терміново викликати лікаря у наступних випадках:

  • Вживання спиртного у великих дозах понад три доби.

  • Важка абстиненція: прискорене серцебиття, коливання артеріального тиску, порушення координації, безсоння, підвищена тривожність, пітливість.

  • Наявність у людини, що знаходиться у стані запою хронічних хвороб серця, судин, нирок, печінки та інших органів.

Лікувати запій небезпечно й протипоказано, якщо у пацієнта спостерігаються:

  • Психічні розлади: важка депресія, загострення шизофренії, марення, галюцинації. Необхідна госпіталізація у психіатричний стаціонар.

  • Несвідомий стан пацієнта.

  • Тяжкі супутні захворювання: цукровий діабет, гепатит, серцево-судинна недостатність.

Важлива інформація для рідних і близьких

Близька людина в запої – що робити?

  • Не давайте ліки хворому самостійно.

  • Ні в якому разі не намагайтеся відбирати спиртне. Запам'ятайте – це марно, людина знаходиться у несвідомому стані й може завдати шкоди як собі, так і оточенню.

  • Процедура виведення із запою можлива тільки за згодою пацієнта! Коли людина не визнає власну залежність і відмовляється від лікування, нарколог-психіатр проведе бесіду з пацієнтом, допоможе усвідомити проблему й необхідність лікування.

  • Зателефонуйте у наш центр, повідомте про вашу проблему. Намагайтеся не дати хворому «похмелитися» до приїзду лікаря, адже повторне вживання – це і є продовження запою.

Лікарі наркологічного центру «Ваш Медсервіс» не працюють за шаблоном, відповідально й професійно розглядають конкретний випадок окремо. Програма лікування алкогольної залежності розробляється індивідуально під кожного пацієнта з урахуванням його фізичного й психологічного стану.

Потрібна допомога у виведенні із запою?

Телефонуйте, ми неодмінно допоможемо: +38 067 8887155, +38 066 8887155


Лікар нарколог Івано-Франківськ

Лікар нарколог:
Легінь Тарас Юрійович

Закінчив державну медичну академію в Івано-Франківську. Лікар - нарколог вищої категорії Прикарпатського наркологічного центру. Стаж роботи - більше 15 років.

Безкоштовна консультація лікаря: