Лікування наркоманії в центрі «Ваш Медсервіс»

Лікування наркоманії в Івано-Франківську

Чи доводилося вам коли-небудь займатися пошуками кваліфікованого нарколога? Добре, якщо ні. А що робити, якщо проблеми з наркотиками вже ніяк не можна назвати «пустощами», і навіть далеким від медицини людям зрозуміло, що без медичної допомоги не обійтися?

Отримайте допомогу сьогодні:


Наркоманія – це хвороба

Наркоманія – це порушення психіки, що полягає у непереборному бажанні прийняти певну речовину, на шкоду собі та наполегливе продовження вживання, не зважаючи на згубні наслідки. Стан ейфорії швидко змінюється сильними «ломками». У наркомана повністю зміщуються моральні орієнтири: щоб дістати чергову дозу, він маніпулює близькими, бреше й може вчинити серйозний злочин.

Наркотична залежність – жахливе саморуйнування, надто важка хвороба, але її можна й потрібно лікувати. Від неї можна позбутися назавжди: фахівці наркологічного центру «Ваш Медсервіс» довели це на прикладі багатьох пацієнтів, що повернулися до свідомого життя. Ми проводимо комплексне лікування, надаємо всі необхідні види допомоги наркозалежним.

Як розпізнати наркозалежного

Наркозалежним так чи інакше, може стати практично будь-хто, проте існують люди, більш ніж інші, схильні до наркозалежності. Поширені ознаки вживання наркотичних речовин:

 • Слухові або візуальні галюцинації.

 • Неадекватна поведінка, розлади мислення, нерозбірлива мова, недоречний сміх.

 • Апатія, байдужість до всього, провали в пам'яті.

 • Збільшення зіниць, постійно червоні очі.

 • Порушення координації рухів, судомні скорочення лицьових м'язів.

 • Активна жестикуляція й загальна психічна розгальмованість: зникає почуття самокритики й сорому, здатність контролювати себе.

 • Приплив фізичних сил: інколи залежний здатний обходитися без сну до трьох-чотирьох діб, не відчуваючи при цьому дискомфорту. Проте після цього виснажений організм буквально провалюється в неспокійний, переривчастий сон.

 • Несприйняття реальних подій, втрата чутливості.

 • Немотивовані раптові напади агресії.

Причини наркоманії

Серед причин розвитку наркоманії найчастіше називають особливості характеру, психічні та фізичні розлади, вплив різних соціальних факторів. Найбільшого поширення наркотичні речовини отримали у молодіжному середовищі. Відсутність розуміння між батьками й дитиною призводить до серйозних змін у взаєминах в сім'ї. Дитина починає шукати підтримку в інших місцях: на вулиці або в школі там, де її думка щось значить.

 • Бунтарство як форма вираження протесту проти цінностей, які сповідуються батьками або насаджуються у суспільстві.

 • Відсутність внутрішньої дисципліни й почуття відповідальності.

 • Безглузда цікавість і натиск з боку однолітків.

 • Експерименти над свідомістю, спроба розширити її.

 • Відсутність мотивації у житті, невпевненість у собі.

 • Серйозні внутрішні конфлікти, проблеми соціалізації.

 • Бажання розширити коло спілкування, підвищити власну популярність.

 • Намагання перебороти депресію.

Стадії розвитку наркоманії

Людина, що стала наркоманом, рано чи пізно, проходить всі стадії деградації особистості, й незабаром стає проблемою для своєї сім'ї та близьких, тягарем для оточення.

Перша стадія

Вживання психоактивних речовин (ПАР) надає людині тільки ейфорію, особливо на самому початку. Наслідків ще немає. Але з часом на тлі вживання наркотику звичайне життя починає здаватися нудним, зникає настрій, розвивається депресія, й людина вживає знову. Підступність у тому, що на початку залежний не вважає це серйозною проблемою, думаючи, що це пустощі. Так з'являється психологічна залежність. Перша стадія розвивається від двох до шести місяців, залежно від того, який саме наркотик приймає людина.

У період «рожевого вживання» розпізнати близьку біду важко як родичам, так і друзям залежного. Якщо є хоч найменший привід для підозр, треба розв’язувати проблему відразу. Краще буде, делікатно й відверто поговорити із залежним й звернутися до приватного психіатра-нарколога. На цій стадії лікування наркоманію можна вилікувати психотерапією. З’ясувавши причини вживання, потрібно знайти їм заміну на правильні установки.

Друга стадія

Формується фізична залежність від речовин, з'являється синдром відміни. ПАР міцно входять в обмін речовин організму. В результаті вживання страждає головний мозок й інші системи організму. Біохімія мозку вже «налаштована» під вживання психоактивної речовини й не може нормально працювати без неї. Депресії, дисфорія, неадекватна поведінка, відсутність апетиту – все це реакція організму на відсутність наркотику й прямий результат вживання.

Людина вже не здатна адекватно сприймати реальність, мислення порушено, в голову приходять найрізноманітніші думки – від параноїдальних до суїцидальних. На думку залежного, а він опиняється у полоні власного спотвореного мислення, все може «виправити» тільки чергова доза. Формуються переваги до певного наркотику, збільшується толерантність. Тепер звичної дози мало, для того, щоб відчути себе комфортно, потрібно вживати все більше й більше. На цій стадії багато залежних гинуть від передозування.

Наслідки приймання наркотиків

Крім найсильнішого потягу до вживання наркотику, у людини виникають серйозні проблеми:

 • Безпосередня зміна психіки, викликана наркотиком під час його дії – ілюзії, галюцинації.

 • Небезпека передозування через потребу збільшити дозу.

 • Шкода, що наноситься власне речовиною, процесом вживання – сепсис у споживачів наркотиків, що вживають ін’єкційно.

 • Абстиненція – «ломка».

 • Руйнування психіки під впливом наркотику – недоумство, амнезія, різні психози й манії.

 • Травми, спричинені порушенням інстинкту самозбереження та координації рухів під впливом наркотику, падіння з вікон через появу відчуття здатності до польоту.

У складі наркотиків присутні небезпечні речовини. Їх шкода полягає в блокуванні нейронів головного мозку й нервових закінчень, порушенні частоти серцевих скорочень і артеріального тиску, швидкій інтоксикації організму, забрудненні крові важкими елементами й токсинами.

Коли потрібне термінове лікування від наркоманії

Є ряд симптомів, які вказують, на те, що лікування потрібно терміново. Щоб побачити й визначити ці симптоми, не потрібно бути лікарем-наркологом. Вони досить явні, щоб родичі залежного зробили висновки самі:

 • Фізичні нездужання – «ломка», тремор, посмикування кінцівок.

 • Виражена агресія – залежний загрожує й вимагає гроші, каже, що стрибне у вікно або поріже собі вени.

 • Стан психозу – слухові й зорові галюцинації, незв'язне марення, сплутаність свідомості, розмови про те, чого немає або не існує, активний пошук вигаданих речей або людей.

Такі прояви вказують на серйозні розлади, що виникли внаслідок тривалого вживання наркотиків. При прояві зазначених фізичних і психічних розладів наркозалежній людині потрібна термінова медична допомога, яка дозволить припинити прояви психозу й абстинентного синдрому. Якщо в цей період залежному не надати спеціалізовану допомогу, можуть виникнути психічні розлади довгострокового характеру.

Які бувають наркотики?

Спочатку наркотиками називали морфіноподібні алкалоїди снодійного маку та їх синтетичні аналоги. Зараз це поняття набуло юридичного змісту й означає речовини, внесені до переліку заборонених препаратів. Термін «наркотик» має грецьке походження narkotikos – присипляючий. Існує кілька груп наркотичних речовин:

Опіоїдні анальгетики

Героїн, морфін, кодеїн, промедол, метадон, ацетильований опій. Викликають ейфорію, знеболювання, розслабленість. Характерна сильна психологічна й фізична залежність. Передозування часто призводить до смерті від зупинки дихання через параліч дихального центру. Грань між ліками й отрутою вельми розпливчаста. Трохи вища концентрація – і речовина, яка в мінімальних дозах лікує, стає популярним наркотиком.

Так був отриманий морфін, у 10 разів сильніший опіуму. Кодеїн слабкіше, однак і він викликає фізичну залежність. У 10 разів сильніше морфіну інший опіат – героїн. Він викликає відчуття блаженства, благополуччя, захищеності. Але фізична залежність виникає менш ніж за три тижні. Героїн швидко отруює організм, людина деградує на очах. Смерть від передозування героїну може наступити вже через рік-півтора після першого прийому.

Продукти канабісу (коноплі)

Марихуана, анаша, «план», гашиш. Викликають розслаблення, відчуття легкості, загострюють сприйняття, погіршують короткочасну пам'ять, підвищують апетит. Передозування характеризується слабкістю, дезорієнтацією, почуттям страху.

Психостимулятори

Кокаїн, амфетаміни, крек, мефедрон, фенамін. Викликають стимуляцію фізичної та розумової активності, ейфорію. Вважається, що кокаїн формує найсильнішу психічну залежність серед інших ПАР. Передозування стимуляторами може призвести до гіпертонічного кризу, інсульту та інфаркту міокарда.

Нікотин

Найпоширеніший наркотик. Збуджує центральну нервову систему, формує психологічну й фізичну залежності. Вельми отруйний.

Транквілізатори й снодійні

Реланіум, радедорм, феназепам. Початковий ефект схожий з алкогольним сп'янінням, потім змінюється сонливістю. При внутрішньовенному введенні швидко викликають глибокий сон.

Барбітурати

Фенобарбітал, циклобарбітал. Як фізична, так і психологічна залежність формуються відносно швидко. Розвиваються соціофобія та агорафобія. Смерть при передозуванні настає через параліч дихального центру.

Бензодіазепіни й подібні речовини

Діазепам, триазолам, золпідем. Діють дещо м'якше барбітуратів. Формується психологічна, а при тривалому вживанні високих доз і фізична залежність. Передозування характеризується тривалим сопорозним станом.

Галюциногени

Психоделіки, до яких належать LSD, гриби-поганки, мескалін. Викликають критичні зміни ходу думок і сприйняття світу з ілюзіями та галюцинаціями. Через дезорієнтацію або помилкове відчуття незвичайних особистих можливостей можливі нещасні випадки – дорожні події, падіння з висоти, опіки, електротравми.

Деліріанти

Блокатори холінорецепторів: атропін, скополамін, тарен, циклодол. Після приймання розвиваються явища гострого психозу з галюцинаціями, сильною дезорієнтацією, амнезією. Смертельне передозування у дорослих буває рідко, проте у дітей і підлітків цілком можливе, характерні нещасні випадки.

Дисоціативні анестетики

Фенциклідин, кетамін. Викликають відділення психічних функцій від тілесних, порушують сприйняття тіла, створюють ілюзію знаходження в іншому місці – вигаданому або реальному. Передозування може призвести до коми, інколи до смерті, гіпертонічного кризу.

Спайси

Основна маса покупців спайса – це підлітки й молоді люди до 30 років. Поширеність наркотику давно досягла шкіл, вишів, нічних клубів, вулиць і навіть магазинів. Синтетичний препарат хімічного походження продається під виглядом курильної суміші, лікувальної трави або корисних добавок. Особливо заповзятливі дилери продають спайс в інтернеті, маскуючи його в добриво або БАД.

Висока популярність спайса обумовлена уявною нешкідливістю. Торговці хімією вміло навіюють покупцям, що лікування залежності від курильних сумішей не знадобиться, оскільки препарат не викликає звикання. У цю брехню вірять школярі, у яких ще не сформована психіка. Завдання батьків – вчасно виявити згубну пристрасть і відправити підлітка на лікування від спайса в реабілітаційний центр.

Солі

«Солі» спочатку продавалися під виглядом солей для ванни. Ці наркотики є похідними мефедрона та його аналогів. Жахлива особливість солей – в їх моментальній руйнівній дії на організм залежного. Якщо ви бачили, як виглядають героїнові наркозалежні через кілька років після вживання, то можете уявити, як виглядають «сольові» наркозалежні вже через кілька тижнів.

Іноді від першого прийому «солі» до розвитку шизофренії, через загибель нервових клітин в мозку, проходить три-чотири місяці. Вже після декількох вживань до характерних симптомів приєднуються: постійна спрага, слухові та зорові галюцинації, безсоння, нав'язливі марення, прагнення до занять, що вимагають використання дрібної моторики, що зазвичай проявляється у розбиранні всіляких приладів і механізмів.

Токсичні речовини

Препарати побутової хімії, клей «Момент», бензин, ацетон, розчинники, летючі рідини й гази. Зловживання препаратами, що не входять до переліку заборонених, називається токсикоманією. Небезпека хімічної залежності – у виникненні психічних відхилень, отруєнні, соматичних та неврологічних розладів.

Чому наркозалежному складно відмовитися від наркотиків

Залежність – ось проблема, що лежить в основі наркоманії. Лідерами за здатністю викликати залежність, вважаються героїн, нікотин, кокаїн, барбітурати. Виділяють два компоненти залежності – фізичну й психічну.

Фізична залежність

Найбільш небезпечними з точки зору розвитку фізичної залежності є опіати – морфін, героїн. Фізична залежність формується разом із загостренням абстинентного синдрому. Існує ряд методів, що дозволяють полегшити «ломку»: знеболювальні, заспокійливі препарати, спеціальна гімнастика, аутотренінг. Однак найкращим на сьогодні способом лікування фізичної залежності є програми детоксикації. Ця техніка прискорює «ломку», в результаті чого організм позбавляється від наркотику не за два тижні, як це зазвичай буває, а за шість годин. Під час процедури хворий знаходиться під наркозом.

Як ставляться наркологи до детоксикації?

Ряд наркологів несхвально ставляться до проведення прискореної детоксикації. Вкрай болюча й неприємна «ломка», на їхню думку, є важливим фактором, що утримує наркозалежних від повернення до вживання.

Психічна залежність

Психічна залежність є більш серйозною проблемою. При її лікуванні застосовується комплексний підхід: медикаментозний супровід та психотерапевтичний.

З чого починається наркологічна допомога?

З консультації лікаря-нарколога. Під час першої бесіди лікарю важливо з'ясувати, які речовини приймає людина, як довго, які проблеми зі здоров'ям має. Залежно від цього складається індивідуальний план лікування. Якщо потрібно, ми допоможемо змотивувати хворого на свідоме лікування, забезпечимо екстрену госпіталізацію. Адже наркозалежний часто повертається до старих знайомих, звичок, знову шукає дозу. Зняти «ломку» й позбавити від залежності – це різні речі.

Перший етап лікування наркоманії: детоксикація

Її завдання: очистити організм від наркотику, зняти фізичну залежність і симптоми «ломки», поліпшити фізичний і психічний стан пацієнта, нормалізувати роботу внутрішніх органів. Зазвичай курс детоксикації медикаментозними препаратами триває кілька днів. Під час «ломки» залежний відчуває пекельні муки. Велика ймовірність, що він «зірветься» й відправиться на пошуки нової дози наркотику. Адекватну допомогу можуть забезпечити тільки фахівці в умовах стаціонару.

Другий етап: кодування

Підшивка від наркотиків нагадує кодування від алкоголізму. В організм пацієнта вводять препарат налтрексон: він зв'язується з опіоїдними рецепторами у головному мозку й не дає приєднатися до них наркотику. Це допомагає істотно зменшити прояви фізичної залежності. Комплекс медикаментів знижує потяг до наркотиків, робить їх вживання небезпечним або повністю скасовує наркотичний ефект, що викликає ейфорію, на тривалий термін. Кодування можна проводити тільки після повної детоксикації від наркотику.

Завершальний етап курсу: реабілітація

Передбачає усунення психологічної залежності. Отже, людина припинила відчувати «ломку», організм позбувся фізичної залежності. Але залежність на психологічному рівні може зберігатися все життя. Колишньому наркозалежному складно повернутися до нормального життя. Він не знає, чим займатися, не спроможний отримувати задоволення іншими способами. Стреси, конфлікти, проблеми в сім'ї й на роботі – все це може призвести до зриву. Ці проблеми допомагає вирішити курс реабілітації – ефективна програма «12 кроків».

Чому необхідна реабілітація наркозалежних

Лікування залежності від наркотичних засобів однією «чудо-таблеткою» неможливе. Якщо за допомогою фармакологічних препаратів можна зняти «ломку» або врятувати наркозалежного при передозуванні, то повернути його до нормального життя, усунути потяг до наркотиків назавжди без допомоги психолога неможливо. Саме для цього й передбачена реабілітація наркозалежних. Тільки після комплексу необхідних заходів людина зможе повернутися в соціум.

Чому варто пройти курс лікування від наркоманії в Івано-Франківську

Наша головна мета – вирвати людину з чіпких лап наркотичної залежності й зробити так, щоб рецидив ніколи не стався. У нашому центрі «Ваш Медсервіс» застосовуються різні методи лікування, робота з пацієнтом завжди має індивідуальний характер.

 • Застосовуємо комплексні програми лікування та реабілітації.

 • Запроваджуємо авторські та інноваційні методики.

 • Орієнтуємося на кращий досвід американських і європейських лікарів.

 • Передбачена соціальна адаптація пацієнтів після лікування, постреабілітаційна підтримка.

 • Проводимо активну роботу з родичами.

 • Гарантуємо стійкий результат без рецидиву, якщо хворий і його близькі дотримуються рекомендацій наших лікарів.

 • Лікуємо анонімно. Філіали центру працюють в Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Ужгороді, Луцьку.

 • Фахівці нашого наркологічного центру ефективно лікують всі види наркотичної залежності.

Чому не можна відкладати візит до нарколога?

Не довіряйте наркозалежному, який намагається переконати вас у тому, що він зможе самостійно впоратися з власною недугою. Самостійні спроби лікуватися вдома не дадуть результату, необхідно звернутися до досвідчених фахівців для медикаментозної терапії та наполягати на комплексному лікуванні.

Головне, що варто зробити для наркозалежного – переконати його пройти курс повноцінної реабілітації, що й повинні зробити родичі. Якщо вам не вистачає моральних сил на те, щоб зробити це спокійно й без нервів, зверніться до послуг нашого лікаря, який проведе первинну консультацію з хворим і переконає його прийняти важливе для себе рішення.

Ефективні програми, що застосовуються в центрі «Ваш Медсервіс», допоможуть пройти процедури детоксикації та залишити у минулому психологічну залежність від вживання будь-яких видів наркотиків.

Реабілітаційні центри з лікування наркотичної залежності