Детоксикація організму

У кожної людини в організмі накопичуються токсичні речовини. Але цей процес відбувається значно швидше у хворих на алкоголізм і наркоманію. Отрута потрапляє в кров зі спиртними напоями, наркотиками, продуктами їх розпаду й розноситься кровотоком по всіх важливих органах. Це призводить до розвитку численних захворювань, а іноді й до отруєння у важкій формі. Врятувати життя у такому випадку зможе виключно детоксикація організму.

Наслідки інтоксикації

У першу чергу руйнується печінка. Також стінки шлунку й кишківника покриваються виразками. Інтоксикація підшлункової залози призводить до розвитку панкреатиту, а ще токсини потрапляють у головний мозок. Погіршується загальне самопочуття: з'являються головні болі, дратівливість, стомлюваність.

Детоксикація не замінює терапію. Але без якісного очищення, повного виведення токсинів неможливо позбутися від залежності й повернутися до нормального життя.

Для чого необхідна детоксикація організму

У нашій наркологічній клініці процедура детоксикації призначається перед комплексним лікуванням залежності від алкоголю або наркотиків.

 • Сприяє виведенню отрут, токсичних речовин, продуктів розпаду алкоголю і наркотичних компонентів.

 • Полегшує «ломку», вихід із запою.

 • Покращує роботу всіх життєво важливих систем і органів.

 • Нормалізує метаболізм.

 • Зміцнює імунітет, підвищує захисні сили організму.

Детоксикація організму може проводитися і в домашніх умовах, і в стаціонарі. Краще обирати другий варіант, адже пацієнт знаходиться постійно під наглядом фахівців, які здатні вчасно втручатися у процес детоксикації.

Основні види детоксикації організму

Розрізняють кілька видів очищення організму.

Підсилення природної детоксикації організму

Передбачає промивання шлунку, промивання кишківника, стимуляцію сечовиділення й посилення активності кишкових ферментів, гіпертермію.

Медикаментозна детоксикація

Виведення шлаків відбувається за допомогою крапельниці з лікарськими препаратами. Застосовуються седативні, сечогінні медикаменти, ентеросорбенти, антидоти, вітаміни групи В.

Штучна детоксикація

Проводиться тільки в стаціонарі із застосуванням спеціального обладнання. Призупиняє руйнування органів, дозволяє знизити ступінь прояву абстинентного синдрому. До ефективних методів належать: діаліз і фільтрація крові/лімфи, сорбція, фізіогемотерапия, розведення/заміщення крові/лімфи.

Комбінована детоксикація

Очищення відбувається, завдяки комбінуванню різних методів із застосуванням медичних препаратів і абсорбційних способів.

Як зняти алкогольну інтоксикацію

Алкогольна інтоксикація – це отруєння організму алкоголем, у побуті – похмілля. Основний удар на себе приймають печінка, підшлункова залоза й нирки, які марно намагаються відфільтрувати з крові катаболіти спирту й супутні речовини. Важке похмілля може нести за собою серйозні наслідки, а деколи призводять до летального результату. Виразка шлунку, цироз печінки, судоми, галюцинації й аритмія – головні небезпеки, яких варто боятися при постійному самолікуванні похмілля народними засобами.

Симптоми отруєння алкоголем, при яких призначається детоксикація

 • Головний біль і запаморочення;

 • Нудота й блювота, сильна спрага.

 • Порушення артикуляції.

 • Пітливість, тремтіння у тілі, руках.

 • Порушення координації, сповільненість реакцій.

 • Розширення зіниць, уповільнений пульс.

Основні функції детоксикації

Мета детоксикації – виведення оцтового альдегіду (ацетальдегіду), основного побічного токсину, що викликає неприємні наслідки від вживання спиртного й усунення зневоднення. Існує чимало народних способів позбавлення від похмілля. Однак ці методики ефективні тільки при помірних отруєннях.

Ні в якому разі не можна «похмелятися»! Такий спосіб «самолікування» на II-III стадії алкоголізму, коли метаболізм вже змінений алкоголем, найчастіше переростає в запій, з яким доведеться боротися у наркологічному центрі. Радимо не випробовувати на собі народні засоби, марні проти сильної алкогольної інтоксикації, а викликати додому в будь-який час доби кваліфікованого лікаря. Сильну інтоксикацію, що часто супроводжується абстинентним синдромом, усунути не так просто.

Детоксикація від алкоголю

Під час детоксикації від алкоголю застосовуються різні способи:

 • Адсорбенти – активоване вугілля.

 • Крапельне введення сольових комплексів для відновлення електролітичного балансу.

 • Вітамінні комплекси – підтримка на тлі авітамінозу, викликаного систематичним вживанням спиртного.

 • Гепатопротектори для нормалізації роботи печінки.

 • Седативні препарати – позитивно впливають на ЦНС.

 • Антигіпоксанти – позбавляють від кисневого голодування, прискорюючи виведення токсинів.

Іноді крапельниця – єдиний спосіб перервати багатоденне вживання алкоголю у хворих. Крапельницю від похмілля можна поставити не тільки в стаціонарі, але й вдома, за допомогою лікаря. Вже за 15-20 хвилин настає поліпшення самопочуття.

Посилена й подвійна крапельниця

Для виведення з важкого запою потрібно застосувати посилену й подвійну крапельницю, які вплинуть більш інтенсивно.

 • Подвійна – використання двох крапельниць поспіль, щоб продовжити цілющий вплив і очистити організм навіть після важкого похмілля.

 • Посилена – містить більш концентрований розчин необхідних речовин, щоб очищення відбувалося якомога ефективніше.

Детоксикація від наркотиків

Лікування наркоманії – складний, тривалий процес, але починається він завжди з очищення організму. Відмова від вживання наркотиків незмінно супроводжується «ломкою». Наркозалежний відчуває м'язові болі, лихоманку, нудоту, блювоту, діарею, страждає від безсоння й депресії. Щоб зняти симптоми абстинентного синдрому й позбавити узалежненого від фізичних страждань, застосовується процедура детоксикації.

Навіщо потрібна детоксикація наркозалежних?

В організмі людини є власна система детоксикації крові - печінка. Однак у споживачів наркотиків постійно присутнє занадто велике навантаження на печінку, тому з очищенням крові вона не справляється. Детоксикація дозволяє нейтралізувати й видалити токсичні речовини з рідин і тканин організму. У наркологічному центрі «Ваш Медсервіс» застосовується комплексний підхід до детоксикації та лікування наркоманії.

Методи детоксикації від наркотиків

 • Інфузійний – крапельниця, передбачає внутрішньовенне введення препаратів, які призупиняють інтоксикацію й нормалізують обмін речовин. Альбумін знижує концентрацію токсинів, зменшує набряк тканин. Метадоксил зв'язує метаболіти й сприяє їх прискореному виведенню. Діуретики мають сечогінний ефект, сприяючи швидкому очищенню. У великих дозах використовуються вітаміни, оскільки при форсованому діурезі організм втрачає корисні речовини.

 • Ентеросорбція – пероральний прийом лікарських засобів: органічні, на основі полімерів, вуглецеві, кремнійвмісні.

Детоксикація й зняття ломки вдома

Завдяки сучасним методикам і досвіду докторів, у центрі «Ваш Медсервіс» в Івано-Франківську стало можливо проведення детоксикації та лікування наркоманії вдома у комфортних для пацієнта умовах. Традиційний спосіб детоксикації займає 5-6 днів. Хворий приймає низку препаратів: анальгетики, гепатопротектори, снодійні й антигістамінні препарати, вітаміни для відновлення організму.

Ультрашвидка опіатна детоксикація

Поряд з традиційним способом сучасна медицина пропонує процедуру ультрашвидкої опіатної детоксикації. Пацієнт проходить обстеження організму, щоб дізнатися, чи є протипоказання до процедури. Під час детоксикації обов'язково здійснюється моніторинг життєво важливих функцій пацієнта за участі лікаря-анестезіолога й психіатра-нарколога. Протягом 4-8 годин вдається заблокувати дію наркотичних препаратів. Пацієнт знаходиться під наркозом, тому не відчуває незручності й болю.

Життя без алкоголю та наркотиків

Детоксикація – це тільки перший крок до зміни світогляду, набуття нової системи цінностей. Відповідне лікування та психологічна реабілітація – найважливіші етапи позбавлення від залежності, без яких ризик повернення до минулого надзвичайно великий. Лікарі центру «Ваш Медсервіс» розробили спеціальні методики, спрямовані на соціальну адаптацію пацієнтів. Досвідчені психологи допомагають хворим знову знайти себе. Ви можете звертатися до наших філіалів у Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Ужгороді та Луцьку.