Лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму в Івано-Франківську

Людей, які страждають алкогольною залежністю заведено сприймати як зіпсованих або безвідповідальних, які не отримали належного виховання, опинилися у поганій компанії. Насправді ж алкоголізм – це хвороба, а не ознака слабкого характеру. І хворий на алкоголізм потребує спеціалізованого лікування. Тут неприйнятні ніякі народні засоби, поради знайомих, допомога сумнівних фахівців. Потрібен лікар.

Отримайте допомогу сьогодні:


Алкоголізм – серйозна медична й соціальна проблема

Згідно з офіційною статистикою, у світі проживає понад 140 млн алкозалежних. З чим же пов'язане зростання важких форм алкоголізації населення нашої планети? Багато хто пов'язує це з підвищенням рівня життя, доступністю алкогольних напоїв, спадковими факторами. У будь-якому випадку, кількість людей, які потребують лікування від алкогольної залежності та важких наслідків данної хвороби з кожним роком тільки зростає.

Алкоголізм – серйозна патологія, що вимагає негайного лікування. Вона формується поступово. Алкогольна залежність виникає, коли нерозщеплений печінкою спирт регулярно проникає через захисний бар'єр структур головного мозку та збуджує опіоїдні рецептори. В цей час організм активно виробляє адреналін і гормон задоволення - ендорфін, людина відчуває себе щасливою й здатною на подвиги.

Як розвивається алкоголізм

Алкоголізм – це хронічне захворювання, яке пов'язане з патологічним потягом до вживання спиртних напоїв. Хвороба розвивається непомітно для людини, починаючи від епізодичного пияцтва, закінчуючи тривалими запоями. Поступово пацієнт втрачає волю й не може протистояти бажанню випити. Різка відмова від алкоголю провокує психози й подальші зриви. Тому в боротьбі з алкоголізмом потрібна допомога кваліфікованих фахівців.

Алкоголізм має три стадії:

 • Нечасте вживання алкоголю з постійним підвищенням дози для отримання ейфорійчного ефекту.

 • Синдром відміни (абстиненція) – регулярне важке похмілля після вживання алкоголю.

 • Втрата здатності контролювати бажання випивати, повна втрата особистісних якостей. Розвиток хронічних захворювань.

Як виникає алкогольна інтоксикація?

Алкогольна інтоксикація – це отруєння етанолом при сп'янінні, яке проявляється у вигляді важкого хворобливого стану. Важкий стан може спостерігатися як в алкозалежних зі стажем, так і в новачків. Прояв хвороби залежить від кількості випитого алкоголю, його якості й тривалості запою, а також від індивідуальних особливостей організму.

При вживанні невеликих доз спиртних напоїв етанол самостійно виводиться з організму, але при великій кількості або поганій якості алкоголю внутрішні обмінні процеси порушуються, що призводить до інтоксикації алкоголем. Отруєння алкоголем настає після того, як організм перестає справлятися з токсинами, що потрапляють у кров. Лікування дозволяє впоратися зі гострим станом і налагодити роботу внутрішніх органів.

Алкогольна інтоксикація: класифікація, стадії

За ступенем тяжкості й характером перебігу отруєння алкоголем може бути:

 • Гостра інтоксикація – виникає у людини, що п'є вперше або нерегулярно. Перші ознаки – зміна ейфорії на нудоту.

 • Хронічна інтоксикація – виникає в алкозалежних, які систематично вживають спиртні напої.

В залежності від кількості прийнятого напою й вмісту у ньому етанолу, інтоксикація може бути легкою, середньою й важкою. Розпізнати інтоксикацію можна за певними симптомами:

 • Порушується дикція, сповільнюється міміка.

 • Розширюються зіниці, червоніють очі.

 • Виникає сильна спрага, сухість у роті.

 • Болить або паморочиться голова, нудить.

 • Порушується координація рухів.

 • З'являється занепокоєння, тривога, страх.

 • Збільшується частота пульсу й серцебиття.

 • Підіймається артеріальний тиск.

 • Переоцінюються власні можливості.

 • Атрофуються м'язи, виникає тремор рук.

 • Обличчя наливається кров'ю.

Що таке абстинентний синдром

Абстиненція, або похмілля – це синдром відміни. Абстинентний синдром виникає, коли алкозалежний припиняє вживати спиртне, але організм вимагає нову й нову порцію напою. Якщо випити алкоголь, всі симптоми зникають, настає фізичне й психологічне полегшення, і хворий думає, що одужав.

Насправді це полегшення тимчасове, але наслідки такого «лікування» небезпечні. Багато хто плутає поняття «абстиненція» та «інтоксикація». У випадку інтоксикації при повторному розпиванні спиртних напоїв самопочуття тільки погіршується. Причиною розвитку похмілля вважається звикання клітин до психоактивних речовин, тому після раптового припинення надходження етанолу в кров, організм вимагає нову дозу токсинів.

Стадії похмілля

Розрізняють три стадії хворобливого стану похмілля – легку, середню й важку. На найбільш тяжких стадіях симптоми проявляються у необґрунтованій агресії, неадекватних вчинках, різкій запальності. Хворий не контролює своє тіло й мозок. Симптоми важкої стадії похмілля:

 • Біла гарячка.

 • Зорові й слухові галюцинації.

 • Манія переслідування.

 • Божевілля й недоумство.

 • Напади епілепсії.

 • Провали у пам'яті.

 • Порушення мови й мислення.

При різкому припиненні вживання алкоголю часто розвивається комплекс неврологічних, психічних і соматичних розладів. Вони можуть нести загрозу не тільки здоров'ю, але і життю людини. У цьому випадку лікування алкоголізму в домашніх або амбулаторних умовах протипоказано: хворий, що страждає від абстинентного синдрому потребує госпіталізації та постійного нагляду лікаря.

У чому особливість лікування алкогольної абстиненції

Багато пацієнтів лікують абстиненцію у домашніх умовах, застосовуючи не тільки випивку. Зазвичай у хід йдуть солоні розсоли, мінеральна вода, бульйон. Проте, для очищення шлунку й крові вкрай не рекомендується вживати будь-які продукти, крім звичайної води. Особливо заборонені спиртні напої. Вони тільки тимчасово допомагають, але пізніше стан погіршується й може призвести до тяжких наслідків.

Етанол і продукти його метаболізму в організмі людини впливають на психологічний стан. Якщо не надати першу допомогу при алкогольній інтоксикації, хворий ризикує здоров’ям і життям. Ускладнення й наслідки отруєння алкоголем:

 • Підвищене навантаження на печінку й печінкові клітини, що загрожує розвитком гепатозу, гепатиту й цирозу.

 • Ушкодження підшлункової залози, що призводить до панкреатиту й змертвіння з подальшим летальним результатом.

 • Атрофія кишківника й шлунку, що викликає пошкодження слизової оболонки, дуоденіти, виразки, гастрити.

 • Розлади чоловічої та жіночої репродуктивної функції, патології плода, безпліддя.

 • Удар по серцево-судинній системі, що призводить до кардіоміопатії, гіпертонії, кардіосклерозу, затикання судин.

 • Вплив на ЦНС і головний мозок, як наслідок, некроз нервових клітин і мозкових рецепторів, розвиток інсультів, паралічів, психозів, депресій, епілепсії.

Показання до лікування пацієнта у стаціонарі

Стаціонарне лікування алкоголізму рекомендується якщо:

 • Вживання спиртних напоїв триває від 3 і більше днів поспіль. Виведення із запою здійснюється з урахуванням всіх особливостей клінічного випадку, зокрема: тривалість зловживання алкогольними напоями, загальний стан здоров'я пацієнта, ступінь його готовності боротися з алкоголізмом, історія формування залежності.

 • Алкогольна інтоксикація. Тривале вживання спиртних напоїв може стати причиною отруєння метаболітами алкоголю й порушення функцій внутрішніх органів. Мета влаштування хворого до стаціонару – виведення токсинів з організму, збереження функції печінки й нирок, підтримання нормальної роботи серцево-судинної системи.

 • Алкогольний делірій – «біла гарячка». У такому стані алкогзалежний може завдати шкоди як самому собі, так і оточуючим його людям. У стаціонарі йому нададуть безпечні умови й цілодобовий контроль кваліфікованого персоналу.

Алкоголізм провокує розвиток важких хронічних захворювань. При лікуванні алкогольної залежності, що протікає на тлі уражень внутрішніх органів, критичне значення має постійний лікарський контроль в умовах стаціонару, оснащеного сучасним лікувально-діагностичним обладнанням. В Івано-Франківську кваліфіковану медичну допомогу при алкогольній інтоксикації надають лікарі центру «Ваш Медсервіс». Ви можете звернутися до нас анонімно.

Як проводиться лікування гострої алкогольної інтоксикації в нашому центрі

З чого починається лікування алкоголізму? В першу чергу, потрібно переконати людину в тому, що вона хвора, і їй потрібна допомога лікаря. Це майже завжди дуже складно. Якщо родичі не справляються самостійно, додому виїжджає психолог і проводить мотиваційну консультацію, в результаті якої пацієнт, зазвичай, добровільно погоджується на лікування. Далі починається, власне, робота лікарів.

Залежно від стадії отруєння етанолом, ми призначаємо медикаментозні та терапевтичні процедури:

 • Крапельниця – детоксикація, або очищення крові від токсинів за допомогою фізрозчину. Солоний розчин відновлює кислотно-лужний баланс і рівень рідини в організмі.

 • Зондування – промивання шлунку за допомогою зонда або інших пристосувань для оперативного виведення надлишків алкоголю.

 • Лікарська терапія – комплекс медичних препаратів для полегшення стану хворого. Реабілітація – для комплексного відновлення особистості хворого, успішного повернення у соціум з залежним працюють професійні психотерапевти, реабілітологи.

Типи алкогольної залежності

Вибір конкретної програми лікування залежить від ступеня прихильності пацієнта до вживання алкоголю, його віку й статі. Методи лікування на практиці можуть використовуватися у сукупності або окремо в залежності від типу алкогольної залежності.

Хронічний алкоголізм

Все починається непомітно. Чергова доза спиртного створює нетривалу ейфорію й прискорює розвиток залежності. А через деякий час отримувати задоволення від життя без етанолової стимуляції вже неможливо. Стикаючись з алкогольною залежністю, людина зазнає втрат – довіру близьких і рідних, повагу оточення. Алкоголь руйнує здоров’я та загрожує життю. Сучасні методи лікування допоможуть повернути людину в суспільство.

Запійний алкоголізм

Про запої говорять у тих випадках, коли людина, що страждає алкоголізмом, вживає спиртні напої протягом доби й більше. Вийти із запою самостійно складно. Надмірне вживання алкоголю викликає «синдром відміни». Наступного дня залежний відчуває страшенний головний біль, спрагу, нудоту, він повністю дезорієнтований. Для зняття синдрому він змушений знову вживати міцні напої, що провокує новий запій.

Виведення з запою – це наркологічна процедура, спрямована на розрив такого циклу алкоголізації та абстиненції. При тривалому прийманні спиртних напоїв і різкому припиненні може виникнути «біла гарячка». Починаються галюцинації, зростає немотивована агресія. Хворий стає небезпечним для оточення. Для виведення алкозалежного із запою краще звернутися до кваліфікованих фахівців.

Пивний алкоголізм

Дехто може іронічно поставитися до цього різновиду алкоголізму, адже пристрасні прихильники пива не буянять, речі з дому не продають, не падають від надмірно випитого пінного напою. Але хвороба існує, завдає шкоди життю й поширюється серед населення. Особливою мотивацією до розпивання є загальне сприйняття пива як слабоалкогольного напою.

Чому пивний алкоголізм вимагає лікування? Пристрасть до пива з'являється не відразу. Перший час алкозалежний випиває по одній пляшці, пізніше по 2-3, далі – більше. Людина сама не помічає, як стає залежною від пива. Знайти привід для вживання пива можна будь-який – свято, вечірка з друзями, футбольний матч, поганий настрій та різноманітні проблеми. Проте результати зловживання пивом так само згубні для людини, як і від інших видів алкоголю.

Прихований алкоголізм

Залежні особи вживають алкогольні напої не міцні або у розбавленому стані, наприклад, кава з коньяком, невеликими дозами, й частіше протягом усього дня. На початкових етапах вживаючий зазвичай збуджений, безпричинно веселий, ніколи не відмовляється від невеликих, випадкових доз алкоголю, після чого намагається приховати запах шоколадом, сигаретою, гумкою. Щоб виправдати власну поведінку, приховані алкозалежні наводять сумнівні пояснення.

Прихований алкоголізм можна схарактеризувати як постійну форму пияцтва. Такі люди, яких можна називати прихованими алкозалежними, в медичному розумінні знаходяться на стадії формування алкоголізму – на першій або початку другої стадії алкоголізму. Систематична алкогольна інтоксикація невеличкими порціями на початку зловживання призводить до когнітивних (поведінкових) і розумових порушень з боку психічної діяльності головного мозку. Пізніше починають формуватися хронічні соматичні захворювання.

Лікарський алкоголізм

Чому купують настоянки? Вони мають попит через дешевизну й доступність у будь-який час доби. 70% спирту в кожному флакончику – ось що приваблює покупців. Аптечні прилавки більше нагадують барні стійки: вибір спиртного просто вражає уяву. Настоянки глоду, півонії, календули, евкаліпта, женьшеню, валеріани, подорожника – лише мала частина того, що можна придбати у кожній аптеці.

Зараз, коли фармакологія істотно просунулася вперед, у настоянках немає потреби, але фармакологічний бізнес з їх виробництва цілком можна порівняти з алкогольним. Нехай вас не бентежить слово «лікарський» у назві хвороби. Залежність від аптечних настоянок – все той же алкоголізм, і симптоми у нього точно такі ж, як в алкоголізму горілчаного або пивного, не відрізняються й наслідки. Розвиток цирозу печінки, ниркової недостатності, порушень у роботі серця й підшлункової залози – типові захворювання для залежних людей.

Жіночий алкоголізм

Термін «жіночий алкоголізм» прижився у соціумі невипадково. Алкозалежні жінки не здатні адекватно оцінити власний стан. В міру зловживання алкоголем все більше проявляються невтішні симптоми:

 • Регулярне вживання спиртовмісних напоїв поодинці.

 • Яскраво виражені тривожність і тужливість при відсутності спиртних напоїв, особливо після бурхливого застілля.

 • Непереборне бажання випити незалежно від типу й категорії спиртних напоїв.

 • На всі вмовляння й зауваження від близьких людей та рідних жінка не звертає увагу.

Хоча причини, розвиток, формування й закріплення алкогольної залежності у чоловіків і жінок однакові, позбавити жінку від алкоголізму набагато складніше. Це обумовлено специфікою сприйняття навколишнього світу й високою мінливістю психоемоційного стану й центральної нервової системи жінки.

Підлітковий алкоголізм

Активна пропаганда пива й тонізуючих напоїв у рекламі, асоціації пива та слабоалкогольних напоїв зі спілкуванням, футболом, можуть спровокувати появу залежності у дітей та підлітків. Вони намагаються здаватися старше, крутіше. Симптоми алкогольної залежності у підлітків:

 • Різкий спад успішності у навчанні.

 • Раптові напади агресії й роздратування.

 • Обман батьків або вчителів.

 • Пізні повернення додому.

 • Неприємний запах з рота.

 • Замкнутість, мовчазність.

Лікування алкоголізму у підлітків відбувається довше й складніше, тому необхідно звертатися до лікаря якомога швидше. При відсутності лікувальної терапії можливі серйозні ускладнення, порушення роботи внутрішніх органів.

Методика лікування алкоголізму в центрі «Ваш Медсервіс»

Алкоголізм є небезпечним захворюванням, яке здатне за невеликий термін призвести до невідновних наслідків у функціонуванні психіки й викликати смертельний результат. При лікуванні алкогольної залежності ми застосовуємо найефективніші методики.

Кодування

В залежності від стану хворого та його індивідуальних особливостей, здійснюється кодування від алкогольної залежності. Це може буде медикаментозна терапія на основі дисульфіраму або налтрексону, гіпнозу або інших методів навіювання (наприклад, за методикою О. Довженка). Інколи залежні та їх близькі покладають на кодування усі сподівання, але це не зовсім коректно. Кодування – лише один з етапів лікування алкоголізму. Воно усуває фізичну залежність та потяг, але далі потрібно впоратися із залежністю психологічною й закріпити результат.

Реабілітація

Курс реабілітації передбачає роботу по всесвітньовідомій програмі «12 кроків» та інші психотерапевтичні методи: арт-терапію, терапевтичні групи та загальне зміцнення організму. Саме цей етап – найскладніший і довгий. Для одних пацієнтів достатньо одного курсу, іншим знадобиться більш тривале лікування. Від правильно призначеної та проведеної реабілітації залежатиме успішність лікування.

Чому люди кидали пити назавжди?

Алкоголізм помилково вважають захворюванням тіла. Насправді коріння пристрасті криється не у фізичній й психологічній залежності, а в соціальній невлаштованості людини. Усвідомлене ставлення до життя й розуміння причин своєї депресії, поразок, розчарувань і допомогли окремим людям покінчити зі згубною пристрастю. Окремі особистості, що повністю покінчили з залежністю, сходилися в одній думці: алкоголізм заважав здійснювати їх життєві плани.

Якщо під тиском обставин алкозалежний пройде лікування, але не усвідомить своє бажання щось змінювати, він все одно буде зриватися знову й знову. Тільки поетапне оздоровлення свого розуму, зміна поглядів на життя здатні привести до усвідомлених змін. Допомога фахівців дієва, проте швидкого одужання від алкоголізму не буває. Це завжди довга багатовимірна робота.

Чому лікування у центрі «Ваш Медсервіс» – це ефективно?

Алкоголізм – одне з найнебезпечніших хронічних захворювань, яке вражає всі системи та органи людини. Впоратися з ним самостійно навряд чи вдасться. Якщо вже сталася така небезпечна ситуація, найкраще не гаяти час і звернутися до професіоналів для ефективного лікування алкоголізму.

 • Ми зберігаємо анонімність – ніхто не дізнається про вашу хворобу та лікування.

 • Ви можете звернутися до нас у філіали в Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Ужгороді, Луцьку у будь-який час доби, ми працюємо цілодобово.

 • Ви можете лікуватися у стаціонарі або викликати лікаря додому.

 • Вам будуть надані найкращі фахівці, препарати та обладнання.

Не чекайте ускладнень після надмірного вживання спиртних напоїв, своєчасно звертайтеся за допомогою при інтоксикації алкоголем до нас за телефонами: +38 067 8887155, +38 066 8887155.

Реабілітаційні центри з лікування алкогольної залежності