Кодування від алкоголізму в Івано-Франківську

Страшна правда про алкоголізм полягає в тому, що захворювання викликає фізичний потяг і психологічну залежність від речовин, здатних подарувати нетривалу ейфорію після вживання. Стан радості швидко проходить, залишаючи за собою руйнівну дію алкоголю на організм.

Стійкий потяг залежної людини до психоактивних компонентів здатна прибрати професійна реабілітація після повноцінного курсу відновлення. Програма наркологічної допомоги включає очищення тіла від отрути й нормалізацію психологічної рівноваги. Запорукою успішного результату лікувальної програми є комплексний підхід – не тільки усунення наслідків хронічного вживання спиртних напоїв, а й першопричини, що спричинили порочну практику.

Кодування від алкоголізму – побороти залежність раз і назавжди

Під впливом згубної звички людина втрачає свою волю, й самостійно утриматися від спокуси стає вкрай складно. Медикаментозне й психологічне кодування забезпечують свідому установку на самостійну відмову від вживання алкоголю. Зазвичай можна забезпечити кодування від алкоголю на термін від 3 місяців до 3-5 років. На все життя закодуватися не можна, але можна повторювати процедури. Тривалість обирає сам пацієнт, це питання потрібно заздалегідь обговорити з лікарем.

Підготовка пацієнта до кодування

Якщо залежний не готовий починати лікуватися, нарколог переконує його.

  • Консультація – лікар розмовляє з пацієнтом, збирає інформацію про стан здоров'я, тривалість і стадії алкогольної залежності, кількість вживаного алкоголю. Надає детальну інформацію про те, як буде проходити лікування, відповідає на всі питання пацієнта.

  • Додаткове обстеження – за необхідності призначається здача аналізів, збір анамнезу, щоб обрати безпечний спосіб лікування.

  • Детоксикація – кодування можливе за умови, що пацієнт є тверезим, не вживав алкоголь за кілька діб до процедури. Якщо самостійно зберігати тверезість складно або пацієнт звернувся під час запою, можлива детоксикація у стаціонарі.

Методи медикаментозного кодування від алкоголізму

Рішення про вибір типу кодування приймає тільки лікар, враховуючи особливості організму залежного, результати обстеження й наявність або відсутність протипоказань до використання того чи іншого медикаменту. Методи медикаментозного (хімічного) кодування:

Дисульфірам

Діє на печінку, не даючи їй виробляти ферменти для розщеплення алкоголю. В результаті навіть мінімальна доза спиртовмісного продукту викликає інтоксикацію, а значна доза може призвести до смерті. Після кодування пацієнтові дають випити трохи алкоголю, тобто роблять провокацію. Пацієнт миттєво відчує себе погано, можливі нудота й блювота, перепади артеріального тиску, шум у вухах, запаморочення, тахікардія. Формується панічне почуття страху за власне життя, й пацієнти надалі не доторкаються до спиртного. При кодуванні дисульфірамом спиртовмісні ліки небезпечні, як і алкогольні напої.

Налтрексон

Впливає на опіоїдні рецептори, блокуючи їх реакцію на алкоголь. Людина п'є й не п'яніє, не відчуває звичного блаженства, необхідність у випивці зникає. Проте, препарат не нейтралізує негативний вплив великих доз алкоголю. Якщо залежний вип'є дуже багато, інтоксикація може призвести до смерті.

Укол від алкоголю налтрексоном підійде у тому випадку, якщо залежний сам твердо вирішив позбутися недуги, може контролювати себе й не вип'є смертельну дозу. Періодичне вживання помірних доз алкоголю не зробить негативного впливу. Якщо життєво необхідно приймати спиртовмісні ліки, також оптимальним є налтрексон.

Укол внутрішньовенно

Підходить у випадку з хронічним алкоголізмом, діюча речовина потрапляє відразу в кров. Дозування розраховують так, що одного уколу вистачає терміном до трьох років.

Внутрішньом'язовий укол

Має слабший ефект, підходить людям на початкових стадіях залежності. Паралельно з таким кодуванням бажано провести психотерапевтичну роботу з пацієнтом. Проведення процедури можливе навіть у домашніх умовах.

Укол під лопатку

Робиться тільки в умовах клініки, вводиться спеціальний гель, який протягом декількох днів перетворюється у капсулу. Дія ін'єкції схожа з кодуванням методом вшивання, коли під лопатку вшивають капсулу з ліками.

Укол в печінку

Найбільш швидкодійна й інтенсивна процедура. Ліки починають діяти миттєво, оскільки потрапляють відразу в печінку й моментально блокують вироблення ферментів, що розщеплюють алкоголь. Ефект триває кілька місяців.

Що таке підшивання, торпедо

Для підшивки застосовуються медикаменти з діючою речовиною – дисульфірамом або налтрексоном. Використання препарату можливе шляхом ін'єкції в м'язову тканину або вшивання капсули з торпедо в районі лопаток під шкіру. Вибір залишається за лікуючим лікарем наркологом.

Еспераль

Одним з варіантів хімічного захисту є препарат еспераль, виготовлений на основі дисульфіраму. Час дії препарату різний-0,5-5 років, залежить від дозування. Еспераль вшивається в жирову тканину підлопаткової області. При вживанні навіть мінімальної дози алкоголю організмі миттєво реагує: відбувається потужна отруйна реакція.

Метод Довженка

Кодування за методом Довженка засновано на комбінації гіпнотичного, психотерапевтичного впливу й формування умовного рефлексу відрази до спиртного. В основі методу – навіювання й шокова терапія, яка допомагає сформувати стійку відразу до вживання алкоголю.

Лазерне лікування алкоголізму

У процесі кодування від алкоголізму лазерна установка генерує цілеспрямований промінь певної частоти, який впливає на «центри залежності» й блокує їх. В результаті пацієнт перестає отримувати насолоду від вживання спиртних напоїв. Лазерне лікування алкоголізму переважно призначають пацієнтам з нирковою або печінковою недостатністю, з алергічними реакціями.

Дія подвійного блоку

Захисний механізм заснований на посиленні одного або комбінації двох впливів. Дозволяє провести повне перепрограмування, викликати стійку огиду до алкогольних напоїв.

Проба з алкоголем – провокація

Щоб оцінити ефективність кодування, лікар проводить пробу з алкоголем, перевіряючи реакцію організму на подразник. Для цього пацієнт вживає певну кількість спиртного під суворим наглядом лікарів. Не приємні болісні відчуття – прискорене серцебиття, головний і серцевий біль, аритмія, спазми гладкої мускулатури, болі у кишківнику, нудота й блювота, судоми, сприяють виробленню у пацієнта стійкої огиди до спиртного.

Розкодування

Процес, прямо протилежний кодуванню за своїм ефектом. Після того як пацієнт прийняв рішення покінчити зі зловживанням спиртними напоями, його життя змінюється. І в деяких, вкрай рідкісних випадках, змінюється не в кращу сторону. Закодованого можуть переслідувати перепади настрою, агресія, дратівливість, що негативно позначається на стосунках з оточенням.

Розкодуватися іноді потрібно з інших причин – пацієнт у порушення принципів кодування все-таки прийняв алкоголь, і тепер його здоров'я й, можливо, навіть життя знаходяться під загрозою. Або у пацієнта особисте небажання продовжувати курс реабілітації. Перше й найважливіше з того, що потрібно зробити за бажання розкодуватися – звернення до лікаря. В ідеалі, до того, хто кодував пацієнта від залежності, адже кожен з методів кодування має власний спосіб розкодування.

Стійкий результат кодування

Лікарі наркологічного центру «Ваш Медсервіс» гарантують стійку ремісію після всіх методів кодування від алкоголізму, тому що:

  • У нас кодування є частиною обов'язкового комплексного лікування. Для кожного пацієнта складається індивідуальний план, з урахуванням психологічних і фізіологічних особливостей.

  • Ми використовуємо сучасні методи з доведеною ефективністю.

  • У нас можна провести анонімне кодування від алкоголю у філіях центру в Івано-Франківську, Тернополі, Львові, Ужгороді, Луцьку.

  • Якщо хворий навідріз відмовляється від лікування, наш фахівець допоможе його переконати.

  • В результаті професійного кодування позитивне сприйняття шкідливої звички залишається у минулому.

Усвідомлення залежності не може допомогти хворому повністю подолати сильну пристрасть. Допомогти пацієнту позбутися психологічної залежності – основне завдання фахівців центру. Для цього організовуються групові та індивідуальні сеанси психокорекції. Пацієнти опановують навички з управління своєю поведінкою, формують нові звички замість залежності.

Кодування від алкоголю – не панацея, але воно може стати першим кроком до нового життя, вільного від залежності.