Наслідки після кодування від алкоголізму

Які наслідки після кодування від алкоголізму?

Кодування – офіційний спосіб лікування алкоголізму, що використовується у практиці наркології. Може застосовуватися як монотерапія або у складі комплексного лікування алкозалежності. За своєю суттю кодування від алкоголізму – «метод заборони». Тобто пацієнт, побоюючись появи серйозних ускладнень на фоні отриманого лікування, уникає вживання спиртного. Які можуть бути негативні зміни після кодування?

Що таке кодування від алкоголізму

Що таке кодування від алкоголізму?

Заведено вважати, що страх хвороби та смерті – головне, що зупиняє людину у бажанні перекинути чергову чарку. Але це не зовсім правильно. Сенс кодування від алкоголю полягає саме у свідомому бажанні хворого змінити життя. Закодуватися від алкоголю можна різними препаратами, які не завдають шкоди організму і абсолютно безпечні доти, доки не вступають у реакцію з алкоголем. Але не варто забувати, що лікування алкоголізму має бути комплексним, ґрунтуватися на сучасних медикаментозних та психотерапевтичних методах. В інших випадках не уникнути рецидиву.

Види та методи кодування від алкоголю

Методи кодування від алкоголю

Серед різноманітних способів виділяють методи кодування від алкоголізму:

 • Внутрішньовенне або внутрішньом'язове введення препарату. Медикаментозний вплив ґрунтується на несумісності ліків зі спиртом. На тлі дії дисульфіраму, при потраплянні в організм спиртного, в крові накопичуються токсичні продукти розпаду етанолу – ацетальдегіди, які викликають тяжкий стан. Тому людина знає: пити їй не можна.

 • Підшивання від алкоголізму – під шкіру вживлюються ампули, таблетки, гель препарату дисульфірам, еспераль та ін. При підшивці можлива ще сильніша негативна реакція при вживанні спиртного.

 • Психологічне кодування – найбільш поширеними є «Метод Довженка», гіпнотерапія. Мозок хворого програмується таким чином, що при вживанні алкоголю в організмі наступають зміни, аналогічні до дії уколу від алкоголізму або підшивки.

Переваги кодування від алкогольної залежності

Кодування – радикальний метод боротьби з алкоголізмом, доступний та результативний. Серед переваг:

 • Ефективність – закодований взагалі не вживає алкоголю.

 • Час – закодуватися від алкоголю можна за один день, не потрібно йти з роботи, брати лікарняний.

 • Доступність – ціна процедури залежить від методу кодування, зазвичай процедура доступна для більшості сімей.

Недоліки даного способу при лікуванні алкоголізму

Поширена думка про те, що безпосередньо кодування від алкогольної залежності викликає серйозні проблеми зі здоров'ям. Серед оповідань – історії «бувалих» про те, що наслідком алкогольного кодування є:

 • Дивна поведінка, за словами оповідачів – «дах поїхав». Справді, якщо людина починає жити тверезим життям, цікавитися спортом, музикою, подорожами, то в очах алкоголіків вона виглядає як «ненормальна». Ще б пак – добровільно відмовитися від випивки, хіба здоровому подібне спаде на думку?

 • Порушення статевої функції. Проблеми сексуального характеру мають місце у всіх, хто отруює себе алкоголем, але на тлі сп'яніння на них не звертають уваги. А ось тверезий починає бити на сполох. Проте, причина не у відсутності етанолу, а в хронічної інтоксикації.

 • Розвиток хвороб серця, печінки, нирок – алкоголік просто не відчуває наявних захворювань.

Отже, зазначені недуги є результатом не кодування від алкогольної залежності, а наслідком тривалого попереднього пияцтва. І ці проблеми зникають після медикаментозного лікування та фізичного відновлення.

Які наслідки будуть після кодування від алкоголю

Наслідки після кодування від алкоголю

Навіть невелика доза на тлі кодування від алкоголю незмінно призведе до сильної інтоксикації:

 • Головний біль, збліднення та посиніння шкіри кінцівок, відчуття повзання мурашок, оніміння, судоми.

 • Прискорене серцебиття з перебоями, стрибки артеріального тиску, больові відчуття.

 • Психіатричні порушення – збудження, депресії, страх смерті.

 • Нудота, блювота, біль у животі, пронос.

Наслідки кодування від алкоголізму уколом при вживанні етанолу особливо сильно проявляються протягом першого року. Можуть спостерігатися внутрішні кровотечі, крововилив у мозок, інфаркти міокарда, втрата зору або слуху, у деяких випадках летальні наслідки.

Які існують назви процесу кодування

В залежності від того, які потрібно вводити хворому ліки, існує багато способів, що можуть діяти від 1-2 місяців до кількох років.

 • Підшивка від алкоголю – підшивання, прошивка, вшивання під шкіру препарату еспераль і торпедо (торпедування). Препарати блокатори (протиалкогольна блокада) знижують фізичний потяг до спиртного.

 • Медикаментозне кодування – інший вид алкоблокади: уколи від алкоголізму внутрішньовенний або внутрішньом'язовий, пігулки, каплі, медпрепарати, що викликають огиду до спиртного.

 • Кодування лазером – апаратний метод кодування від алкоголізму.

Висновки

Щоб уникнути розладів після лікування алкоголізму та наслідків вшивання, не слід пити, а якщо вже випили – не варто нейтралізувати дію препарату самому. Це категорично неприпустимо, оскільки може призвести до важких ускладнень та інвалідності.

Якщо у пацієнта з'являються думки про те, щоб випити, слід відразу звернутися у наркологічний центр фахівців, які допоможуть впоратися з потягом і можливими ускладненнями. Кодування від алкоголізму та відновлювальну реабілітацію можна пройти у наших філіалах в містах Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Ужгород.


Лікар нарколог Івано-Франківськ

Автор: Легінь Тарас Юрійович

Закінчив державну медичну академію в Івано-Франківську. Лікар - нарколог вищої категорії Прикарпатського наркологічного центру. Стаж роботи - більше 15 років.

Безкоштовна консультація лікаря: