Як кинути пити - поради лікаря-нарколога

Як кинути пити - поради лікаря-нарколога

Пити шкідливо – про це всі знають. Але чомусь ця думка сама по собі не сприяє відмові від спиртного. Причин вживання алкоголю достатньо. Одні знімають втому, інші святкують радісну подію, треті п'ють «за компанію». Питання лікування алкоголізму та як кинути пити напевно б не виникало, якби не ці факти:

 • Щорічно у світі помирає 2,5 млн осіб від алкоголю.

 • Майже половина всіх злочинів вчиняється у сп’янінні.

 • Третина ДТП трапляється з вини п'яних водіїв.

 • Розлучаються тисячі сімейних пар.

Від пияцтва страждає не тільки хворий на алкоголізм, а й рідні, близькі, колеги по роботі. Алкоголіком може стати і чоловік, і жінка. Причому жіночий алкоголізм, як стверджують лікарі, найважче вилікувати, ніж чоловічий.

Як кинути пити в домашніх умовах?

Як кинути пити в домашніх умовах

Розібратися із проблемами, пов'язаними з алкогольною залежністю, допоможуть важливі кроки:

 • Визнайте проблему – почніть змінювати власне життя, будьте терплячі та вчіться любити себе.

 • Думка про те, щоб кинути пити назавжди, може здатися нестерпною. Подумайте, як відмовитися від алкоголю на пару місяців і подивиться, як зміниться ваше життя.

 • Спробуйте кожного дня говорити собі: «Мабуть, я не питиму сьогодні». Це дозволить перезавантажити ситуацію і зосередитися суто на теперішньому.

 • Вибирайте компанії, у яких не п'ють. Ті, хто стягнув вас на дно, намагатимуться зробити це знову. Але дивіться на тих, хто продовжує пити і не повторюйте їхніх дій та вчинків.

 • Не соромтеся говорити відверто, що ви відмовилися від алкоголю. Не пити – нормальна позиція. Бути чесним набагато простіше, ніж таємно наливати в чарку.

 • Формуйте корисні звички. Хороший варіант – зайнятися спортом. Коли ми рухаємось, у мозку виробляються ендорфіни, які дарують почуття легкості та зменшують стрес.

 • Спілкуйтеся з однодумцями, познайомтесь із людьми, які теж кинули пити. Вони зрозуміють вашу проблему та підтримають.

 • Не думайте, що все втрачено, якщо випадково зірветесь. Люди не ідеальні – важливо врахувати свою помилку та йти далі.

Основні ознаки алкоголізму

Іноді важко самостійно помітити, що від алкоголю виробилася залежність. Келих-другий вина після роботи або пляшка пива перед телевізором стають частиною дня. Ознаками алкогольної залежності можуть бути:

 • Дратівливість, незадоволеність життям, набір ваги, зниження лібідо, бажання випити на самоті.

 • Спотворення свідомості, провали в пам’яті, втрата відчуття реальності, порушення сну.

 • Патологічна пристрасть до алкоголю з розвитком психічної і біохімічної залежності.

 • Часті запої, ознаки абстинентного синдрому після припинення вживання спиртного.

Шкідливість алкоголю та наслідки вживання спиртного

Той, хто п'є спочатку не помічає, що стає залежним. Він вважає, що будь-якої миті може зупинитися і «зав'язати» самостійно. На жаль, це не так. За будь-якої малозначної нагоди і без нього людина випиває. Спочатку починає підводити здоров'я: проблеми із серцево-судинною системою, нервами, роботою ШКТ. Формується депресивний стан, змінюється зовнішній вигляд, «старіє» шкіра, з'являються синці, розширюються кровоносні судини.

Способи кинути пити

Способи кинути пити

Самостійно та без медичної підтримки кинути пити можна. Але тільки за сили волі та міцного здоров'я. Самостійне рішення врятує на першій стадії алкоголізму, коли залежність не переросла у фізичну, і можна змінити середовище спілкування, виїхати в інше місто, країну. Але не всі мають таку можливість. І багато хто, на жаль, вже подолав першу стадію алкоголізму.

Вивід із запою може стати тригером для початку боротьби за тверезість. Але після крапельниці багато хто починає все спочатку. Варто замислитися, куди ви йдете, і до чого ця дорога може привести: до лікарняного ліжка, інвалідного візка, помийної ями або до гробової дошки у розквіті років… Щоб реально змінити своє життя, звертайтеся за допомогою до лікаря в наркологічну клініку «Ваш Медсервіс».

Позбутися від алкоголізму самому – чи можливо

Кинути пити цілком можливо, але для цього потрібно:

 • Мати велике бажання повернутися до того життя, в якому поняття «свято» не зводиться до випивки.

 • Знову знайти сім'ю, справжніх друзів, а не товаришів по чарці. Відчути повною мірою ту радість, яку приносить нам життя: спілкування з дітьми, подорожі, заняття спортом та багато іншого.

 • Попросити рідних, друзів допомогти у цій справі.

 • Виключити у свята з меню спиртне, прибрати з дому алкоголь. Не варто влаштовувати собі перевірки на силу волі. Краще вчинити гуманніше і замінити алкоголь на смачні та корисні напої.

 • Повністю зайнятися роботою, улюбленою справою, бути завантаженим сімейними питаннями.

 • Добре харчуватися, адже смачна, здорова їжа заглушає бажання випити, насичуючи організм ендорфінами.

Як кинути пити пиво?

Як кинути пити пиво

Знайте про підступні ускладнення, які можуть виникнути, якщо пити занадто багато пива. Алкогольна залежність від систематичного вживання ніби «легенького» пива з’являється у 4-5 разів швидше ніж від міцних напоїв. Якщо проблема вже з’явилася, варто раз і назавжди відмовитися від пива, замінивши шкідливу звичку цікавим хобі. Майте на увазі, що деякі друзі можуть не підтримувати рішення кинути пити пиво.

Народні засоби: як кинути пити назовсім?

Найефективнішими засобами від алкоголізму в нетрадиційній медицині вважаються трав'яні збори, гриб-гнійник, корінь копитня, чебрець, звіробій, сода. Вони дійсно містять речовини, несумісні з алкоголем. Проте, через непередбачуваність реакції організму, застосовувати їх слід в комплексі лікування від алкоголізму, призначеного лікарем-наркологом. Також не забуватимемо, що боротися потрібно з причиною, а не наслідком захворювання.

Чи існує легкий і простий спосіб кинути пити

Якщо ви чекаєте на простий рецепт, то його не буде. Поки не створено пігулку від цієї недуги. Якби її винайшли, творці стали б найбагатшими людьми у світі. Є лише досвід застосування комплексних заходів лікування алкогольної залежності, що призводять до тривалих ремісій – періодів без застосування алкоголю. І від того, як поведеться алкоголік у ці періоди, якими будуть його помисли, коло спілкування, залежатиме тривалість періоду без спиртного.

Чи можна та як зупинити алкоголіка?

Кидати пити дуже важко, адже алкогольна залежність розвивається місяцями і роками. Алкоголізм – це не елемент розбещеності, поганої поведінки чи негарна звичка. Це хвороба. І хворіє насамперед душа та психіка людини. А лікування душ – процес тривалий. Він передбачає переоцінку цінностей, формування нових ідеалів, пошук джерел чистої радості без пияцтва.

Як позбутися алкоголізму раз і назавжди?

Легше кинути пити, якщо усвідомити, що проблему потрібно вирішувати, не варто боятися майбутнього. А радість життя на тверезу голову яскравіша та цікавіша. Не піддаватися самообману. Вирішили кинути – кидайте! Жодних «сто грам і все»! Перша чарка зіб'є самоконтроль, і ніяка сила волі не допоможе. Застосуйте її ще до того, як візьмете чарку в руку. Не беріть її зовсім!

Як вмовити людину кинути пиячити та почати лікування?

Заперечення алкоголізму – характерна риса залежних. Всі кажуть, що «проблем немає і можуть зупинитися будь-якої миті». Але якби зупинялися, тоді не було б стільки тих, хто спився, помер у п'яному чаді, залишився без сім'ї, роботи, поваги оточення. Щоб почати важкий та непростий шлях позбавлення від алкоголізму, потрібно відповісти на кілька дуже важливих питань:

 • Ви завжди шукаєте привід випити? А без цього аж ніяк? Невже ваша нова шафа виглядатиме краще, якщо ви її «обмиєте»?

 • Вам алкоголь не наркотик? А чому після чергового запою знову відвідують думки про чарку? Тому, що він наркотик! Вже сформовано потяг, і його треба перемогти.

 • Вважаєте, що сто грамів корисні для організму? Хибна користь алкоголю перекреслюється масою явних негативних наслідків, адже рідко хто зупиняється на ста грамах.

 • Звикли справлятися зі втомою та стресом за допомогою алкоголю? І що, стрес пішов, ви зранку, як огірок? Ні! До проблем приєднався поганий настрій та похмілля.

 • На вашу думку алкоголізм не лікується? Типова відмовка. Він лікується. І прикладів тому багато.

Як примусити алкоголіка не пити?

Найперше, що потрібно – зрозуміти нікчемність алкоголю у житті. Без нього можна обходитися, як це роблять сотні і тисячі непитущих, які живуть навколо нас. А якщо ейфорію від алкоголю є чим замінити, то й шансів на повернення до нього менше.

Як змусити чоловіка кинути пити?

Майже завжди перший крок до алкоголізму робиться в моменти, коли нічого робити, від нудьги і від дозвільного бажання спробувати щось новеньке. Головне в цей час – тактовно і спокійно постаратися переконати залежного від алкоголю, що сім'я без нього просто пропаде, він дорогий і потрібен усім, він – основа сімейного фундаменту. Переконати, що від його поведінки залежить авторитет дітей у школі, добробут батьків, ваше ставлення до нього.

Спостерігаючи за тим, як близька людина починає зловживати алкоголем, слід звернути увагу на те, що турбує її найбільше у частині здоров'я і на цьому зробити акцент. Важливо ненав'язливо зазначити, що зовнішній вигляд змінився на гірший і пов'язати синюшність і пастозність обличчя, животик, зморшки, тонке і ламке волосся, деформовані нігті з вживанням спиртного.

Як вмовити батьків кинути пити?

Візит до нарколога повинен бути гранично ясно обґрунтований і зрозумілий для алкоголіка. Варто поговорити про те, як зовнішній вигляд мами або тата змінює позитивну думку сусідів, колег по роботі, друзів. Зауважити, що такі зміни відбуваються через збій у роботі внутрішніх органів, що поступово руйнуються етанолом. Наштовхнути на думку про те, що на тлі зловживання алкоголем розвивається цироз, рак, туберкульоз. Зв'язати у черговій розмові самопочуття із симптомами підступних хвороб та запропонувати перевірити стан здоров'я.

Позбавлення від алкогольної залежності – основні методи лікування

Алкоголізм у будь-якому варіанті – важка хвороба. Умовляннями, обіцянками, погрозами з нею не впоратися. Лікування алкоголізму – це ефективна допомога лікарів та близьких, що передбачає кілька етапів.

 • Метод детоксикації – усунення абстинентного синдрому (похмілля) починається з виведення із запою. Найкраще провести цей етап у стаціонарі. І саме тут з'являються проблеми – часто родичі та хворий бояться розголосу та не розуміють серйозності ситуації. Проте вдома проаналізувати стан алкозалежного дуже складно, адже крім зняття похмілля, лікар повинен стежити за психічною поведінкою хворого, процесами в організмі.

 • Медикаментозний метод – зниження тяги до спиртного лікарськими препаратами одночасно з психотерапевтичним впливом.

 • Допомога психолога – допоможе зрозуміти, чому людина п'є та знайти мотивацію покинути. Оцінити власний стан, зміцнити вольові якості, потрібні при виході з алкогольної кризи, змусити повірити у себе.

 • Метод психотерапії – безмедикаментозний вплив за допомоги гіпнозу, рефлекторна, реконструктивна психотерапія, кодування за методом Довженка. Добре підходить тим, хто самостійно прийняв рішення розпочати лікування від алкоголізму.

 • Методи кодування від алкоголю – у цій сфері постійно з'являються нові засоби лікування алкоголізму. Препарати можуть вводитися внутрішньом'язово та внутрішньовенно, або вшиватися під шкіру. Людина не питиме, поки діють ліки. Проте, якщо не підкріпити кодування психотерапією, висока ймовірність зриву після закінчення терміну дії препарату.

 • Психологічна реабілітація з подальшою ресоціалізацією – найбільш ефективна система лікування психіки алкоголіка. Відбувається в кілька етапів, в умовах анонімності та ізольованості пацієнтів від суспільства. Програми «12 кроків» та «Розвиток особистості» допомагають позбавитися бажання знову почати пити.

Кодування від алкоголізму – де можна закодуватися?

Кодування – гарний спосіб зупинитися. Але без вашого настрою, готовності чинити опір спокусам і періодичним думкам про випивку, кодування теж не стане гарантом тривалої тверезості. Ефективне лікування алкоголізму кодуванням діє на основі психологічного впливу із застосуванням медикаментозних препаратів.

Перестати вживати спиртові напої можна. Допомогти собі або близький людині у подоланні залежності цілком реально. Запишіться на прийом до нарколога у наркологічну клініку «Ваш Медсервіс» для відновлення фізичного та психічного здоров’я, моральної підтримки, повернення до тверезого життя.


Лікар нарколог Івано-Франківськ

Автор: Легінь Тарас Юрійович

Закінчив державну медичну академію в Івано-Франківську. Лікар - нарколог вищої категорії Прикарпатського наркологічного центру. Стаж роботи - більше 15 років.

Безкоштовна консультація лікаря: